Deutsche Bank w nowym raporcie powiedział, że Solar Flare jest bardziej niebezpieczny niż pandemia COVID-19.
Na początku roku Bitcoin Evolution i inne aktywa cyfrowe osiągnęły rekordowy poziom. Pandemia zatrzymała ich na ich śladach. Skutki ekonomiczne były przyczyną tego spowolnienia. Rynki odzyskały dobrą kondycję, a Bitcoin w ostatnim czasie zarobił 10 000 dolarów.
Rządy interweniowały w swoich różnych gospodarkach i wiele z tych pieniędzy trafiło do kryptońskiej przestrzeni.
Deutsche Bank wierzy, że następny Solar Flare może być wymiennikiem gry dla pierwszej na świecie kryptokurówki. Zwiększona jasność Słońca ma znaczący wpływ na komunikację. Przerwy staną się bardziej powszechne niż zwykle.
Podczas gdy większość świata przeszła na technologię cyfrową, Deutsche Bank uważa, że większość form płatności elektronicznych będzie miała problemy. Z drugiej strony, siła decentralizacji może dobrze działać w przypadku Bitcoin’a. Nawet jeśli niektórzy górnicy zostaną odcięci od sieci Bitcoinów, inni wkroczą, aby wypełnić pustkę.
Reklama

Podczas gdy sposób, w jaki to będzie działać pozostaje niejasny,

Bitcoin nadal dotrzymuje obietnicy, że w tym okresie stanie się stabilnym środkiem płatniczym.
Deutsche Bank mówi, że jest jedna szansa na trzy w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Oznacza to jednak, że istnieje niewielka szansa, że sprawy potoczą się dalej tak, jak są.
Jeśli chodzi o flary słoneczne, to były one rzadkie. Ostatnie zdarzenie miało miejsce w 1859 roku. To właśnie zwiększa szanse, że w ciągu następnej dekady dojdzie do kolejnego.
Uwidacznia on również solidny charakter decentralizacji systemów płatniczych. Jeśli dojdzie do kolejnego globalnego kryzysu i jedna część świata zostanie pochłonięta, to druga może zająć jego miejsce.
Jeśli chodzi o kolejną pandemię lub wojnę, Deutsche Bank powiedział, że może się ona również zdarzyć. Na razie Świat nadal będzie się kręcił.